Kubki reklamowe pokryte termotransferowym nadrukiem

Rafal,

  Kategoria: Gadżety reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się gadżety reklamowe takie, jak kubki z nadrukiem. Może mieć on formę loga danej marki, jej sloganu reklamowego, danych teleadresowych czy ciekawej, przykuwającej wzrok grafiki. Wbrew pozorom, nadruk znajdować może się nie tylko na zewnętrznej części kubka, lecz również w jego wnętrzu czy na uszku. Do jego tworzenia wykorzystuje się rozmaite metody, które różnić mogą się od siebie zarówno trwałością, jak i ilością dostępnych kolorów. Jedną z nich jest termotransfer laserowy. Jakie są jego cechy charakterystyczne?Kubki reklamowe z nadrukiem termotransferowym to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na najwyższej jakości nadruku. Rozdzielczość w tym przypadku sięgać może nawet kilkuset dpi. W przeciwieństwie do pozostałych dostępnych na rynku metod, technologia ta gwarantuje świetne efekty w zakresie jakości nadruku i wysokiej rozdzielczości zdjęć. Sporą zaletą tej techniki jest stosunkowo niski koszt pojedynczego nadruku, co pozwala na zakup niewielkiej ilości kubków za przystępną cenę. Stanowi to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców dysponujących mocno ograniczonym budżetem. Do tworzenia takich nadruków niezbędna jest specjalna prasa transferowa przy pomocy której przenosi się nadruk na wybraną powierzchnię. Aby było to możliwe, w pierwszej kolejności należy go wydrukować.

Tego typu kubki reklamowe pokrywać może nadruk wykonany z pomocą drukarki laserowej lub atramentowej. W pierwszym przypadku sytuacja jest bardzo prosta. Wystarczy bowiem zaopatrzyć się w interesujący nas model sprzętu posiadający klasyczne tonery oraz specjalny papier przeznaczony do nadruku na kubkach. Kolejny etap to wydrukowane uprzednio stworzonego obrazu i przeniesienie go na naczynie za pośrednictwem prasy transferowej.

Nieco inaczej tworzy się Kubki reklamowe z zastosowaniem druku atramentowego. Niezbędna będzie bowiem tutaj drukarka z możliwością przerobienia na system stałego zasilania. Oprócz tego, potrzebny będzie również odpowiedni tusz sublimacyjny, który nie należy do najtańszych. By uzyskać wysokiej jakości nadruk, nabyć należy drukarkę z systemem saszetkowym i specjalny papier do druku sublimacyjnego.

Komentowanie zablokowane.